Pula

Liczba miejsc noclegowych: 112

Pula

Pokaż na mapie
Pula

Opis

Pula to nowoczesne  miasto o bogatej historii i kulturze. Największe miasto na Istrii, wyjątkowo piękne, z długą, burzliwą historią i wspaniałą kulturą. Wizerunek tego miasta tworzą: amfiteatr, świątynia Augusta, Łuk Triumfalny Sergijevac, Ratusz, Brama Herkulesa, Forum, Kasztel, Podwójna Brama i mury miasta, kościół i klasztor Św. Franciszka, Kaplica Marije Formoze i inne zabytki. Jego urozmaicona linia brzegowa i krystalicznie czyste morze oferują atrakcyjny wypoczynek na przepięknych, żwirkowych i kamienistych plażach. Najpopularniejsza z nich to Ambrela. Miasto założyło plemię Ilirow – Histri. W I w p.n.e powstała osada Colonia Pietas Iulia Pola.
Legenda mówi:
Pula jest wspominana w micie o Jazonie i Medei. Mieszkańcy Kolchidu rzucają się w pogoń za Jazonem, który ukradł złote runo i docierają do północnej części Adriatyku. Ponieważ nie złapali Jazona i nie odzyskali złotego runa nie mogli wrócić do domu i założyli osadę w pobliżu ilirskiej i nazwali ją Polai, co oznacza miasto uciekinierów. 
Warta zobaczena jest Arena w Puli, antyczny pomnik w samym centrum Puli. Arena ta jest 6. największa na świecie. Amfiteatr wybudowało sto wróżek. Całą noc budowały kamienny amfiteatr a wraz ze świtem schowały się do swoich kryjówek a arena została niedokończona.
Łuk Sergiusza – Złota Brama, została ufundowana przez rodzinę rzymskich, Brama Herkulesa, Forum, główny plac antycznej i średniowiecznej Puli w zachodniej części miasta, nad morzem. 
W Puli, w czasie sezonu odbywa się wiele koncertów. A co wieczór można wybierać spośród kawiarni, barów i dyskotek. 
Noc Puli – ulicami naszego miasta, impreza odbywa się sześciu punktach w mieście od Forum do parku Giardin. 
Istrian Hand Made, targi Istryjskiego rękodzieła.
Istra gourmet, targi istryjskich delicji gastronomicznych.

Liczba miejsc noclegowych: 112